RaceChip

08114b35c9494bcf8e1241599fd96bb0.jpg

RaceChip® -Chip Tuning ile gelen güç artışı

Profesyonel motor tuning uzmanınız biziz. Sadece bu işi yapıyoruz ve işimizde iddialıyız. Seri üretim kaygıları ve pazarlama taktikleri sebebiyle aracınızda saklı gücü geri almanın en iyi yollarını bize sorabilirsiniz. Dünya üzerinde 100,000 den fazla müşterisi olana RaceChip chiptuning'in populer modelleri; RaceChip®, RaceChip® Pro2 and RaceChip® Ultimate Alman Mühendisler tarafından aracınızda zaten bulunan potansiyel gücün geri alımı için dizayn edilmişlerdir ve araçlarınızda herhangi bir ekstra zorlama yapmamaktadırlar. Kendinizin de kolaylıkla uygulama yapabileceği ürünlerimiz sizi memnun edecektir.

  • % 35'e varan performans artışı
  • % 20'ye varan daha fazla devir momenti
  • Tam dijital teknoloji
  • Kolay montaj
  • Düşük yakıt tüketimi
  • Sağlam alüminyum gövde
  • Su sıçramasına karşı korumalı
  • Aracınızı tanıyamayacaksınız
  • Made in Germany

Sık Sorulan Sorular Neden RaceChip?

Dünyanın en büyük chiptuning şirketi yıllık 100 bin adet satış ile RaceChip tir. Tüm ürünlerimiz %100 Alman malıdır. Yine tüm Dünyada ekstra ücret almadan motor garantisi verebilen tek şirket RaceChip tir (Avrupa Birliği üye ülkeleri kapsamında). Ürünler 135 ülkeye ihraç edilmektedir. Şirket TUV, Emitel ve CE belgelerine sahiptir. Tüm listelenen ürünler Alman trafik idaresi şartları kapsamında Otomotiv tip uyumluluk testlerini geçmiştir. Bu testleri geçebilen üretici sayısı yok denecek kadar azdır. Gerek insan gerekse ürün yatırımı anlamında daha büyük bir şirket yoktur. RaceChip aynı zamanda bir çok Alman ve Dünya tuning şirketine fason üretim yapmaktadır.

Araç üretici firmalar neden bu güç artışını standart sunmuyor?

Tüm üretici firmalar seri üretim kaygılarından dolayı araçlarında %30 a varan rezerv güçler bırakıyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri pazarlama çalışmalarıdır. Bir motor üretilirken en 10 yıllık plan yapılır. Sektör rekabeti ise yazılım değişiklikleri ile gerçekleştirilir. Hayatına 55hp olarak başlayan Fiat Multijet motor bugün 95 HP ye kadar çıkmıştır. Aynı iki modelin farklılaşma çabalarında da benzer bir durum görebiliriz. BMW N13 kodlu motorun bir modelde 136, diğer bir modelde 170hp olarak lanse edilmesi gibi, temelinde iki motor da birbiri ile aynıdır. Diğer sebepleri ise Emisyon kaygıları ile birlikte Dünyanın çeşitli ülkelerinde koşulların farklı olmasıdır. Afrika veya Rusya'ya ya satılan bir aracın farklı şekilde ayarlanması mümkün olmadığından araçların tam potansiyellerini kullanmıyorlar. Ülkemiz gerek atmosferik koşulları gerekse yakıt kalitesi açısından avantajlı görünüyor ve söz konusu güç artışları sorun olmuyor.

RaceChip'i motorlu araçlar hakkında bilgim olmadan monte edebilir miyim?

Evet, montajı çok kolay. Montaj için ihtiyacınız olan her şey teslimat kapsamında bulunuyor zaten.

RaceChip araç değişiminden sonra da tekrar kullanılabilir mi?

Evet, yeni aracınız da püskürtmeli bir dizel ya da başka açılardan uyumluysa, RaceChip'i tekrar kullanabilirsiniz. Yeni bir kabloya ve yazılıma ihtiyacınız olabilir. Yazılım hizmeti ofisimiz tarafından ücretsiz verilmektedir. Bağlantı demetleri fiyatları 150tl – 350tl dir.

RaceChip söküldükten sonra varlığı kanıtlanabilir mi?

Hayır, RaceChip söküldükten sonra, bunun araca takıldığı hiçbir şekilde kanıtlanamaz. Orijinal araç yazılımının manipülasyonu yoluyla yapılan çip Tuning'den farklı olarak (OBD-Tuning), RaceChip hiç iz bırakmadan sökülebilir. Saniyeler içinde aracınızı orjinale alabilirsiniz.

Yükselen performansa rağmen ek yakıt tasarrufu sağlayabilir miyim? – Bunu nasıl yapabilirim?

Sürüş tarzınız RaceChip'i takmadan öncekiyle aynı kalırsa, fazladan tüketiminiz olmayacak ve Tuning'i yine de açıkça hissedeceksiniz. Montajdan sonra yakıt tüketiminde belirgin bir düşüş hissetmeniz gerekir. Birçok memnun müşteri 100 km'de 1,5 litreye varan tüketim düşüşü olduğunu bildiriyor. Bunun nedeni, artan devir momenti nedeniyle daha yüksek vitesler ve daha düşük gaz pedalı kullanımın mümkün olmasıdır.

RaceChip Aracıma Zarar verir mi?

Belkide en çok karşılaştığımız soru budur. RaceChip aracınızın max devir sayısını arttırmaz ve güvenlik programını iptal etmez. Dolayısıyla güvenlidir. maksimum devir sayısı artmayan bir motorun bu tarz bir uygulama ile kırılma şansı yoktur.

Çevrem Tavsiye Etmiyor

En çok karşılaştığımız durumlardan biridir. Tavsiye etmiyen kişiler genelde ürünlerimizi denememiş, kulaktan dolma bilgilerle yorum yapan kişilerdir. Unutmayın ürünlerimiz TUV onaylıdır, Chiptuning işlemi doğru yapıldığında aracınız daha düzgün ve verimli çalışır. Günümüzde neredeyse tüm markaların anlaşmış olduğu chiptuning hizmeti aldığı şirketler vardır. Vw, Audi, Seat grubu:ABT; Mercedes AMG; BMW; M performance gibi, tabiki bu tarz uygulamaları çok inanılmaz yüksek meblağlara yaparlar.

Her araca aynı ürün mü takılıyor?

Tabi ki her aracın rezerv gücünü geri alma tekniği farklıdır. Buna paralel olarak her RaceChip modülünün içerisindeki yazılım o araca özel olarak sistemin içerisine yüklenir. Tek noktadan bağlantı yapılabileceği gibi 7 noktaya kadar bağlantı yapılabilen sistemlerimiz mevcuttur. Araç değişikliklerinde sistemin içerisindeki yazılım ve ek bağlantı kablosu değiştirilir. Ücret karşılığı yapılan bu işlem sonucunda sistem başka bir araçta da kullanılabilir bir hale gelir. RC Otomotiv her araçtan her araca uygulama garantisi vermemektedir.

Detaylı Video:

Değerlendirmeler

Veri bulunamadı

Yeni mesaj

.