2cfilter.jpgK&N 1969 yılında Amerika'da kurulmuş ve performans hava filtreleri teknolojisinde, Dünya lideri olan Firmadır. 35 yıllık tecrü,besiyle K&N mucidi olduğu ve "Dünyanın En iyi Hava Filtresi" sloganını ispatlamış olduğu pamuklu hava filtreleme sistemi ile gurur duymaktadır.

K&N dünyanın birçok yerinde motorsporlarına, otomobillere, marinler ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik olarak, yüksek emiş gücü olan ve yıkanılarak yeniden kullanılabilinen hava filtreleri üretmektedir.

Dünyanın ilk ve tek "1 Milyon kilometre Garantili" hava filtresi olan K&N Hava Filtreleri, pamuktan üretilmiş olup, kağıt ya da sentetik filtrelerden tamamen farklıdır. Özel formü,llü yağ, filtrenin üzerine uygulandıktan sonra, filtre çok çok küçük partiküllerin bile motorunuza gitmesini, örülmüş pamuğun binlerce mikroskobik iplikçiği vasıtasıyla engeller. Kağıt filtreler 2 boyutlu olmaları ve derinlik boyutlarının olmaması sebebiyle partiküllertarafından çok çabuk tıkanarak, havanın emilişini ve böylelikle motorun performansının azalmasına sebep olurlar. K&N in 3 boyutlu filtresinde ise (filtre yüzeyinde kağıttan farklı olarak derinlik boyutuda mevcuttur) partiküller filtrenin içine hapsedilmişken, havanın akışı devam etmektedir. Böylelikle kağıt filtrelerde yaşanan performans azalışı yaşanmamaktadır.

K&N Hava Filtreleri 10'000 ila 15'000 km de bir, orjinal K&N Temizleme losyonu ile temizlenerek ve Özel K&N filtre yağı üzerine püskürtülerek, kullanımına devam edilir. Kağıt filtreler ise 10'000 ila 15'000 km de bir değiştirilerek paranızla birlikte çöpe atılmış olur.

Sonuç olarak K&N Hava Filtreleri Kullanmakla;
  • Performans artışı sağlanacak
  • Temizleyerek yeniden kullanabileceğiniz için, aracınıza başka bir hava filtresi takmanıza gerek kalmayacak
  • Etkili hava emilimi sayesinde yakıtın yanma kabiliyeti yükseleceğinden, aracın beygi gücü artacak
  • Motorunuza zarar verebilecek partiküllerin filtreden sızması mümkün olmayacağı için motorunuz korunacak

K&N kutu içi filtre kutu içi performans hava filtresi k&n filtre